Elatelier – nauka rysunku, malarstwa i rzeźby dla młodzieży

Nauka rysunku, malarstwa i rzeźby dla młodzieży

Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku gimnazjalno-licealnym, która zdecydowana jest rozwijać swój talent artystyczny i kształtować swoją indywidualność w sferze wypowiedzi twórczej. Program dla tej grupy ma charakter  nauki i stanową także doskonałe przygotowanie do egzaminów wstępnych do liceum plastycznego i na studia artystyczne.

Na zajęciach młodzież zapoznaje się  z podstawowymi wiadomościami i pojęciami z zakresu sztuki. Program obejmuje naukę rysunku, malarstwa i rzeźby. W ramach poszczególnych dyscyplin omawiane są zagadnienia merytoryczne takie jak kompozycja, perspektywa czy wykorzystanie środków artystycznego wyrazu oraz inne zagadnienia z zakresu poszczególnych technik plastycznych.
Program realizowany jest głównie w oparciu o podstawowe dla edukacji artystycznej na tym etapie tematy: studium martwej natury, studium postaci i portretu, pejzaż i architektura oraz praca z wyobraźni. Przy tworzeniu posługujemy się takimi technikami plastycznymijak: rysunek węglem, ołówkiem, piórkiem i pędzlem, malowanie farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelami  i pastelami, rzeźba w glinie, drewnie i gipsie.

Tagi: , , , , , , , , ,
Napisano w Nauka malarstwa, rysunku i rzeźby, Warsztaty Plastyczne dla Młodzieży Poznań, Warsztaty Plastyczne w Poznaniu
ZAPISY NA ZAJĘCIA 2017/18

Trwają zapisy na Zajęcia Plastyczne na rok 2017/18

W tym roku zajęcia planujemy codziennie
od poniedziałku do piątku w dwóch grupach
o 15.30 i 17.30.

Zajęcia dla dorosłych
we wtorki o 11.00 rano i środy o 18.00

Szczegółowy plan zajęć i podział na grupy ukształtuje się zapewne jak zwykle pod koniec września.
Na razie są jeszcze miejsca na większości zajęć ale z dnia na dzień sytuacja będzie się zmienić dynamicznie .

Wszelkie dodatkowe informacje i szczegóły - proszę dzwonić tel. 509 333 154

Dołącz do Elatelier na facebook
Glina w kolorze może?
dsc_1777 dsc_1776 dsc_1780 dsc_1778 dsc_1779 dsc_1781
Wystawa prac 2014