Elatelier – nauka rysunku, malarstwa i rzeźby dla młodzieży

Nauka rysunku, malarstwa i rzeźby dla młodzieży

Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku gimnazjalno-licealnym, która zdecydowana jest rozwijać swój talent artystyczny i kształtować swoją indywidualność w sferze wypowiedzi twórczej. Program dla tej grupy ma charakter  nauki i stanową także doskonałe przygotowanie do egzaminów wstępnych do liceum plastycznego i na studia artystyczne.

Na zajęciach młodzież zapoznaje się  z podstawowymi wiadomościami i pojęciami z zakresu sztuki. Program obejmuje naukę rysunku, malarstwa i rzeźby. W ramach poszczególnych dyscyplin omawiane są zagadnienia merytoryczne takie jak kompozycja, perspektywa czy wykorzystanie środków artystycznego wyrazu oraz inne zagadnienia z zakresu poszczególnych technik plastycznych.
Program realizowany jest głównie w oparciu o podstawowe dla edukacji artystycznej na tym etapie tematy: studium martwej natury, studium postaci i portretu, pejzaż i architektura oraz praca z wyobraźni. Przy tworzeniu posługujemy się takimi technikami plastycznymijak: rysunek węglem, ołówkiem, piórkiem i pędzlem, malowanie farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelami  i pastelami, rzeźba w glinie, drewnie i gipsie.

Tagi: , , , , , , , , ,