Oferta zajęć

Zajęcia plastyczne w Elatelier prowadzone są w oparciu o program dostosowany do indywidualnych potrzeby uczestników zależne od wieku i od celu udziału w zajęciach. By móc realizować tak postawione cele zajęcia odbywają się w małych (4- 8 osób) grupach wiekowych.
Zajęcia Plastyczne niezależnie od grupy trwają dwie godziny zegarowe, odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30 do 17.30 i 17.30 do 19.30.

Zajęcia Plastyczne dla dzieci

Uczestnikami, tej grupy są dzieci w wieku od 6 do kilkunastu lat, którym przede wszystkim zależy na tym by w brać udział w swego rodzaju artystycznej odprężającej zabawie i przy tym być może odkryć talenty plastyczne i zadecydować o ich rozwinięciu. Zajęcia rozwijają u dzieci wyobraźnię i kreatywność. Praca w niewielkiej grupie rówieśniczej sprzyja zawiązywaniu się nowych często trwających bardzo długo przyjaźni.

Dzieci mimo swego młodego wieku pracują we wszystkich podstawowych technikach plastycznych takich jak malarstwo, rysunek, rzeźba i grafika, poznają też podstawowe dostosowane do ich możliwości pojęcia dotyczące sztuki. Dodatkową atrakcją jest okolicznościowe własnoręczne wykonywanie prezentów, ozdób świątecznych, dekoracji czy nietypowych zabawek, które stanowią niesamowicie wartościowe pamiątki na późniejsze lata.

Nauka rysunku, malarstwa i rzeźby dla młodzieży

Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku gimnazjalno-licealnym, która zdecydowana jest rozwijać swój talent artystyczny i kształtować swoją indywidualność w sferze wypowiedzi twórczej. Program dla tej grupy ma charakter  nauki i stanową także doskonałe przygotowanie do egzaminów wstępnych do liceum plastycznego i na studia artystyczne.

Na zajęciach młodzież zapoznaje się  z podstawowymi wiadomościami i pojęciami z zakresu sztuki. Program obejmuje naukę rysunku, malarstwa i rzeźby. W ramach poszczególnych dyscyplin omawiane są zagadnienia merytoryczne takie jak kompozycja, perspektywa czy wykorzystanie środków artystycznego wyrazu oraz inne zagadnienia z zakresu poszczególnych technik plastycznych.
Program realizowany jest głównie w oparciu o podstawowe dla edukacji artystycznej na tym etapie tematy: studium martwej natury, studium postaci i portretu, pejzaż i architektura oraz praca z wyobraźni. Przy tworzeniu posługujemy się takimi technikami plastycznymi jak: rysunek węglem, ołówkiem, piórkiem i pędzlem, malowanie farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelami  i pastelami, rzeźba w glinie, drewnie i gipsie.

Warsztaty plastyczne dla dorosłych

Uczestnikami tej grupy są osoby dorosłe (głównie kobiety), które wybrały dziedzinę sztuki jako swój sposób na relaks. Niespełnione talenty, zagubione gdzieś w codzienności mogą po latach zostać ponownie odkryte i szlifowane, a to wszystko w miłej atmosferze przy kubku gorącej kawy i swobodnych rozmowach.

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2017/18

Trwają zapisy na Zajęcia Plastyczne na rok 2017/18

W tym roku zajęcia planujemy codziennie
od poniedziałku do piątku w dwóch grupach
o 15.30 i 17.30.

Zajęcia dla dorosłych
we wtorki o 11.00 rano i środy o 18.00

Szczegółowy plan zajęć i podział na grupy ukształtuje się zapewne jak zwykle pod koniec września.
Na razie są jeszcze miejsca na większości zajęć ale z dnia na dzień sytuacja będzie się zmienić dynamicznie .

Wszelkie dodatkowe informacje i szczegóły - proszę dzwonić tel. 509 333 154

Dołącz do Elatelier na facebook
Glina w kolorze może?
dsc_1776 dsc_1777 dsc_1781 dsc_1778 dsc_1779 dsc_1780
Wystawa prac 2014